Reklamlar

BACAK BACAK ÜSTÜNE ATMANIN ÖYLE ZARARLARI VARMIŞ Kİ... BUNLARI BİLMENİZ GEREK !

12 Mart 2018
Reklamlar
Reklamlar
Bu pozisyon aynı zamanda pelvik dengesizliğine neden olabilir. Uzun süre bacak bacak üstüne atma oturuşu iç uyluk kasını kısaltır ve dış bacak kasını daha uzun yapar bunlarda eklemlerinizi yerinden çıkarma riskini ortaya çıkarır.
Bacak bacak üstüne atma oturma alışkanlığı “örümcek damarların” oluşması ihtimalini arttırır. Örümcek damarların oluşmasında en büyük katkı payının genlerde olmasına rağmen, sık sık bacak bacak üstüne atmak sıkışmış damarların iltihaplanmasına yol açabilir. Vücudumuzda Kanların yanlış yönde akmasını engelleyen küçük damarlar vardır. bacak bacak üstüne attığımızda, damarlarınızdaki basınç artar ve kan akışınızı engeller, damarların daralmasına ve zayıflamasına ve kan akışının tersine akışına neden olur. Bu, bacaklarda kan birikimine neden olabilir ve damarlarınız şişer.
Son olarak, bir çalışma, günde üç saatten fazla bacak bacak üstüne atmanın, kişinin eğik bir duruş geliştirdiği ve kişide sırt, boyun ağrıları ve kalçalarında rahatsızlık ortaya çıkabileceğini ortaya çıkarmıştır.
Bu bilgileri öğrendikten sonra bir daha kendinizi bacak bacak üstüne atmış yakalarsanız aklınıza bu bilgilerin gelmesini ümit ederiz. Sağlığınız bizim için önemli…
Reklamlar
PAYLAŞ
x
x

Arama Yapın