Reklamlar

BAKANLIKTAN GENÇLERE MÜJDE ! İŞTE DETAYLAR VE BAŞVURU İÇİN GEREKENLER...

12 Mart 2018
Reklamlar
Reklamlar

BAKANLIKTAN GENÇLERE MÜJDE ! İŞTE DETAYLAR VE BAŞVURU İÇİN GEREKENLER... 

Hükümet istihdam seferberliği için kesenin ağzını açtı. Son gelen haber milyonlarca işsiz genci sevince boğdu.

İstihdam seferberliği kapsamında işbaşı eğitim programlarına katılan gençler destekleniyor. Halen işbaşı eğitim programlarına katılanlara günlük 54 lira cep harçlığı veriliyordu.

İş-Kur geleceğin mesleklerine ilişkin ilgiyi arttırmak için bu mesleklerle ilgili yapılacak eğitim programlarına katılım sağlayan gençlere günlük 75 liraya kadar ücret verileceğini ve gençlerin destekleneceğini açıkladı.
İŞTE O MESLEKLER

Yeni düzenlemeyle; siber güvenlik, yenilebilir enerji, bulut bilişim, kodlama gibi geleceğin mesleklerine ilişkin işbaşı eğitim programlarına katılan gençlerin günlük 75 lira cep harçlığı alması sağlanacak.

İŞTE İŞKUR KAPSAMINDA ELEMAN ALACAK İŞYERLERİ
Türkiye İş Kurumu tarafından yayımlanan ilanlarda en az lise mezunu adaylar arasından 3 bin 250 güvenlik görevlisi alımı yapılacağı bildirildi. İŞKUR resmi sayfası üzerinden yayımlanan ilanlarda güvenlik görevlisi kadrosunda istihdam etmek üzere en personel alımları yapıldığı belirtildi. İnternet üzerinden alınan başvurularda adayların İŞKUR’a kayıtlı olması, işsiz olması şart arandığı ve silahlı-silahsız güvenlik görevlisi kartına sahip olması gerektiğine yer verildi. İŞKUR, eski adı “İş ve İşçi Bulma Kurumu” olan iş ve işçi arayanların başvurduğu bir kurumdur. İşsizlik Maaşı, İŞKUR’u önemli bir kurum haline getirdi. Türkiye İş Kurumu (İŞKUR), iş ve işçi bulmaya aracılık eden önemli bir kamu kuruluşudur. Günümüze kadar çok sayıda kişiyi bir işe yerleştiren veya şirketlere personel temin eden İŞKUR, istihdama önemli katkılar sağlıyor. İşsizlik, Türkiye’nin ve dünyanın önemli bir sorunu. Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre işsizlik yüzde 12 seviyesinde. Yani Türkiye genelinde 3 milyon 715 bin işsiz var. İşçi ile işvereni buluşturan İŞKUR, işsizlik oranları arttıkça daha da önemli bir konuma yerleşti. Ekonomik gelişmelere paralel olarak İŞKUR’un iş yükü azalıyor veya artıyor. İŞKUR, sadece iş ve işçi bulma fonksiyonu icra etmiyor. İstihdamın korunması ve geliştirilmesi gibi görevleri de bulunuyor.
ALIM YAPAN KURULUŞLARDAN BAZILARI
HACI İNCE KONYA ENTG ET VE HAYV. SAN VE TİC A.Ş., PRONET GÜVENLİK VE DANIŞMA HİZMETLERİ A.Ş , AŞAR ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ, HEDEF GÜVENLİK ANONİM ŞİRKETİ , SİSTEM GÜVENLİK HİZMETLERİ LTD.ŞTİ. , YSS ÖZEL GÜVENLİK HİZMETLERİ ANONİM ŞİRKETİ , SECURİTAS GÜVENLİK HİZMETLERİ A Ş , İZMİR DOKUZ EYLÜL EĞİTİM HİZMETLERİ ANONİM ŞİRKETİ , YENİÇERİ ÖZEL GÜVENLİK HİZMETLERİ ANONİM ŞİRKETİ , SİSTEM GÜVENLİK HİZMETLERİ LTD.ŞTİ. , TEPE SAVUNMA VE GÜVEN. SİSTEM., NOKTA ÖZEL GÜVENLİK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ , TEPE SAVUNMA VE GÜVENLİK SİS.SANA.Ş..
BAŞVURU ŞARTLARI
İŞKUR aracılığıyla yayımlanan ilanlara başvuru yapacak adayların en az lise mezunu olması ve güvenlik kartına sahip olması gerekmektedir.
BAŞVURU ŞEKLİ
İlana başvurular İŞKUR üzerinden yapılacak. Başvuru yapmak isteyen adayların Çalışma ve İş Kurumuna kayıtlı olması gerekmektedir. Kayıtlı olmayan adaylar https://esube.iskur.gov.tr adresi üzerinden giriş yaparak kayıt yaptırabilirler. İŞKUR kaydı olanlar ise aşağıdaki bağlantı adresine giderek başvurusunu yapabilir.
Reklamlar
PAYLAŞ
x
x

Arama Yapın